23
Apr
2018

Skolēni par dalību Erasmus + projektā “Great minds think critically”

Laikā no 8. – 15.aprīlim 8 skolēni no ģimnāzijas un pamatskolas kopā ar ģimnāzijas direktori Janu Jansoni piedalījās Erasmus + Jauniešu apmaiņas projektā – „Great minds think critically” (Vareni prāti domā kritiski).

Projekts norisinājās Gruzijas galvaspilsētā – Tbilisi. Projekta mērķis bija veicināt kritisko domāšanu skolu jauniešiem ar dažādu neformālo metožu palīdzību.

Kritiskās domāšanas prasmes mūsdienās ir ļoti būtiskas, lai spētu objektīvi atlasīt informāciju, kura mūsdienās ir tik daudz un plaši pieejama.

Projektā piedalījās arī igauņu un gruzīnu skolēni. Aktivitāšu laikā skolēni veica dažādus uzdevumus. Skolēniem tā bija lieliska iespēja attīstīt angļu, kā arī krievu valodu saziņā ar projekta dalībniekiem; iepazīt igauņu un gruzīnu kultūru un tradīcijas.

Savās domās par dalību jauniešu apmaiņas projektā stāsta paši skolēni:

V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas direktore Jana Jansone:

„Projekts ir izdevies, organizatori bija padomājuši par dažādām aktivitātēm kā darboties kreatīvi. Iespējams, ka nedēļa bija par īsu, lai pilnībā realizētu visas projektu aktivitātes. Projekta laikā bija iespēja apskatīt arī Gruziju, Tbilisi un Kahetijas apgabalu. Gruzijā bija pavasaris, viss zaļoja. Bija iespēja izbaudīt gruzīnu viesmīlību, dejas. Pārsteidzoši bija ieraudzīt mūsu jauniešus no citas puses, kas pozitīvi pārsteidza.”

10.a klases skolniece Renāte Vērse:

 „Gruzijas brauciens bija ļoti jauks un interesants. Tika iegūti jauni draugi, iepazīta igauņu un gruzīnu kultūra un pagaršoti viņu nacionālie ēdieni. Bija iespēja pierādīt savas angļu volodas prasmes par dažādām tēmām. Apguvu kā aizstāvēt savu ideju un viedokli. Iepazinos ar Gruziju un tās skaisto, kalnaino dabu.”

10.b klases skolniece Paula Astiča:

„Projektā iegūtā pieredze ir neatkārtojama, jo tajā ieguvu jaunas iemaņas gan kritiskās domāšanas attīstīšanā, gan diskusijās un debatēs, kā arī satiku daudz jaunu cilvēku, kurus varu saukt par draugiem. Tā pat neaizmirstamus iespaidus un emocijas ir atstājuši skaistie skati gan uz skaistajiem kalniem, gan arī iespaidīgie skati uz pilsētu no kalna virsotnes.”

10.b klases skolniece Sonora Skosa:

“Neatņemama sastāvdaļa no projekta ieguvumiem ir draugi, ar kuriem satuvinājos tikai pēdējās dienās. No viņiem es iemācījos, ka nevajag būt kautrīgam, vajag iesaistīties, arī, ja angļu valodā nerunā ideāli, bet ir jāmēģina un jāizkāpj no komforta zonas.

Daloties ar pieredzi par ikdienu, mācīšanos – man patika, uzzināju daudz ko jaunu, piemēram, par slimībām, par kurām nekad iepriekš nebiju dzirdējusi, par politiku (par kuru es īsti neinteresējos). Protams, uzzināju, kas ir kritiskā domāšana, kur tas noder un kāpēc vispār jāzina par to.

Ēdiens manām garšu kārpiņām bija neierasts – sāļš un ass, man tomēr garšo mūsu Latvijas ēdiens.

Pilsētas bija smacīgas, nebija tas tīrais gaiss, kas mums ir Latvijā. Šis brauciens man atkal lika domāt, ka Latvija tomēr ir un būs mana vismīļākā valsts.”

10.b klases skolniece Alise Cīrule:

„Pavisam noteikti visilgāk atmiņā paliks brīnišķīgie cilvēki, kurus bija iespēja iepazīt šīs nedēļas laikā.

Tika pilnveidotas prasmes svešvalodu pielietojumā un uzlabotas komunikācijas spējas, kā arī apgūta un izzināta kritiskā domāšana, faktu analīze un debates. Šī ir ļoti noderīga pieeja, katrai, pat vienkāršākajai sadzīves situācijai, lai to būtu iespējams novērtēt objektīvi. Kritiskā domāšana palīdz izsvērt apstākļus, atšķirt personīgo, subjektīvo vērtējumu no reāliem faktiem. Savukārt, debates, ne tikai dod iespēju gudri aizstāvēt savu viedokli un pārliecināt oponentu, bet arī ieklausīties un izprast pretējās puses uzskatus un nostāju.

Ceļojuma laikā arī varējām iepazīt igauņu un gruzīnu tautu kultūru, kas ļauj paplašināt redzesloku un atklāt jaunus apvāršņus.

Neatkārtojams ir kā gruzīnu ēdiens tā arī dejas. Savukārt miers, draudzība un laipnība, kas ne tikai valda pašu gruzīnu starpā, bet arī atiecībās ar apkārtējiem, ir izcils komunikācijas piemērs. Neaizmirstot arī par apbrīnojamo arhitektūru un senlaicīgo noskaņu, kuru rada gan ielas galvaspilsētā, gan mazākas pilsētiņas un ciemati kalnos. Gruzija ir vārdiem neaprakstāma daļa pasaules, kurā nonākot pavisam ātri aizmirstas ikdienas rūpes un steiga!”

Kuldīgas pamatskolas 9.klases skolniece Lāsma Zane Kļaviņa:

“Šis projekts bija ļoti interesants, man patika! Ieguvu jaunus draugus, uzzināju par kritisko domāšanu, kā jāuzstājas debatēs. Atmiņās paliks kopā pavadītais laiks ar jaunajiem draugiem no Igaunijas un Gruzijas, kā arī Gruzijas galvaspilsēta – Tbilisi. Pēdējā projekta dienā devāmies uz kalnu ciematiņiem un redzējām skaisto skatu, kas paveras no augšas”.

Projekta dalībnieki no Latvijas, Igaunijas un Gruzijas.

 

 

 

 

 

 

Liene 0

44

Pievienot komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *.

Komentāra tekstā vari izmantot šos HTML tegus un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lūdzu ievadiet matemātiskā aprēķina rezultātu: *