28
Jan
2018

Iedvesmas dienas Londonā

No 23.-26.janvārim V.Plūdoņa Kuldīgas ģimnāzijas direktore Jana Jansone, Kuldīgas pamatskolas direktores vietniece Dace Rimaševska, ģimnāzijas informātikas skolotāja Laila Zudāne, vēstures skolotāja un mājas lapas veidotāja Gunta Upesdegle un Kuldīgas PII “Bitīte” vadītāja Līga Megne apmeklēja izglītības tehnoloģiju izstādi “BETT 2018” (British Educational Training and Technology Show) Londonā, lai iepazītos ar modernākajām tehnoloģijām, kuras tiek izmantotas mācību procesā, atsevišķu uzmanību veltot STEAM (dabaszinātņu, tehnoloģiju, inženierzinātņu un matemātikas) jomām.

Izstāde bija iespaidīga. Interaktīvi grīdas projektori, horizontālās interaktīvās tāfeles, kuras ir lielisks risinājums sākumskolas vai pirmsskolas nodarbībām, datori, monitori, dokumentu kameras, tehnoloģijas, kas saistītas ar virtuālo realitāti, piem., virtuālās realitātes brilles, trīs dimensiju vides attīstības piemēri, roboti utt. Redzējām, kā ar 3D briļļu palīdzību cilvēka ķermenī var salikt visus viņa orgānus.

Izstāde, protams, raisa pārdomas gan par tehnoloģiju izmantošanas iespējām, gan par milzīgajiem finanšu resursiem, kas būtu nepieciešami vēlmju īstenošanai. Jo piedāvāts tiek viss, ko vien pedagoga, skolēna un vecāka sirds varētu vēlēties.

Brauciens bija veiksmīgs, jo tas bija arī reāls skolotāja dzīves prasmju pārbaudījums. Esam pieraduši, ka skolēni šodien daudzās dzīves jomās prot orientēties labāk nekā skolotāji. Tas ir apsveicami. Tomēr rodas jautājums: vai pašiem skolotājiem arī nebūtu jāprot orientēties reālajā dzīvē ārzemēs? Rezervēt lidojumu, viesnīcu, izprast pārvietošanās iespējas ar sabiedrisko transportu un taksometru, apgūt valodas zināšanas, lai spētu komunicēt, zināt elementāras tradīcijas vai sadzīves kultūras noteikumus konkrētajā valstī.

Bijām patīkami pārsteigtas, kad sadzirdējām izstādē latviešu valodu. Izrādījās, to apmeklē Rīgas 1.Tālmācības vidusskolas direktore ar kolēģiem. Viesnīcā, savukārt, dzīvojām kopā ar skolēnu grupu no Maskavas, kuri arī bija atbraukuši uz izstādi.

Atceroties 4 ar iespaidiem piepildītas dienas Londonā, kad vakaros nogurušas atgriezāmies viesnīcā un pārspriedām dienā piedzīvoto, jāsecina: 21. gadsimta skolēnam ir nepieciešams 21. gadsimta skolotājs. To mums iemācīja izstāde “BETT 2018”.

         

         

         

 

 

 

 

 

Gunta 0

52

Pievienot komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligāti aizpildāmie lauki ir atzīmēti ar *.

Komentāra tekstā vari izmantot šos HTML tegus un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Lūdzu ievadiet matemātiskā aprēķina rezultātu: *